Istanbul Dalış Okulu

“ Tüplü dalış,  takım  olarak hareket edilmesini gerektiren, yüksek oranda mutluluk ve huzuru aynı zamanda heyecanı ve macerayı da yaşatabilen, türüne ender rastlanan tutkulu bir  aktivitedir.”

Koray ÖZCEVİZ

 

 

Dalgıç olan her birey, dalış sırasında, diğer her bir dalgıca ve grubuna tartışmasız ihtiyaç duyar ve her dalgıcın gruba uygun konum alması gerekir.

Bu tam  olarak, eğlenceli ve motive edici bir takım çalışmasıdır.

“Dalış” bir yere dalmaktır, rüya gibi, hayal gibi rengarenk ve huzur verici bir başka dünyaya dalmaktır. Öyle bir dünya ki anlatmakla bitmez, yaşamak gerekir.

2008’de Mısır/Sharm El Sheikh’deki (Kızıl Deniz) ilk dalışımızdı, hiç unutmuyorum beni buraya getiren sebep “Kayıp Balık Nemo” filmindeki Nemo’nun ta kendisiydi, buna pek şaşırmayın, çünkü grubun geri kalanı da beninle aynı sebeple oradaydılar ve gerçekten böyle bir balığın dünyasını ziyaret etmek üzereydik. Divemaster arkadaşlar aşağıda bir çok Nemo ailesi olduğunu söylüyorlardı ve ben inanılmaz heyecanlıydım en az gruptaki dalıcılar kadar. Yaklaşık 45 dakikalık dalışımızın ilk 10 dakikası bir Nemo ailesini bulmakla, 30 dakikası onları izlemekle ve 5 dakikası da yukarı çıkmakla geçti. Neler mi gördük, işte bu gördüklerimizi anlatmaya, inanın kelimeler yetmez.4 yorum

Bir Cevap Yazın