Açık Su Dalış Eğitimi

AÇIK SU DALICI EĞİTİMİ ≈ PADI OPEN WATER DIVER

Yüzme biliyorsanız, tüplü dalışa engel sağlık probleminiz yoksa, 14 yaşını doldurduysanız

(18 yaşından küçükler için Junior Open Water Diver belgesi verilir.) Temel eğitimi kapsayan bu kursa hemen başlayabilirsiniz. Bu kurs eğitimi güvenli dalış için gerekli bilgi ve becerileri sizlere öğretmeyi hedeflemektedir. Başlangıç seviyesi eğitiminde size sadece sualtında  sağlıklı ve emniyetli dalışlar yapmanız değil, aynı zamanda çevreye saygılı birer dalıcı olarak denizlerimizin altında yatan kültürel ve tabii varlıklarımıza nasıl sahip çıkacağınız, çevreye duyarlı birer dalıcılar olmanız da hedeflenmektedir.

 

Acık su dalıcı eğitimi üç bölümden oluşmaktadır.

 

 1. Bölüm : Teorik Dersler, toplam 5 dersten oluşur. Ders video destekli olarak size anlatılırken, sizde eğitim kitabınızdan bu dersleri takip edebilirsiniz. Teorik derste, dalış sırasında bir davranışı, neden-nasıl yapmanız gerektiğini ya da neden-nasıl yapmamanız gerektiğini öğrenirsiniz. Teorik eğitim başarılı bir şekilde bitirildiğinde, yaklaşık 3 saat süren sığ-su/havuz çalışmalarına başlanılır.

 

 1. Bölüm : Sığ su (Havuz veya denizde, sığ suda) Çalışmalarında, sualtında yapmanız gereken becerileri, nasıl ve ne için yapmanız gerektiği öğretilir. Amaç deniz çalışmalarında yapılacak becerileri ilk kez havuzda yada sığ suda öğrenerek, sizleri açık su deniz dalışlarına hazırlamak ve özgüveninizi arttırmaktır.

 

 1. Bölüm : Beklenen dalış, ilk açık deniz dalışınız, toplam 4 dalış yapılır ve sığ suda öğrendiğiniz tüm becerilerin, performans gerekliliklerini yerine getirerek PADI Open Water Diver brövesini almaya hak kazanırsınız ve bu bröve ile dünyanın her yerinde 18 metre derinliğe kadar dalış yapabilirsiniz.


3 yorum

 • Teoman Birdal

  teşekkürler bu eğlenceli açıklama için.

 • Nejat Kızılkaya

  Merhaba
  İstanbul Beylikdüzü’nde oturmaktayım.
  Sualtı dünyası herzaman ilgimi çekmiştir.
  Fırsat buldukça Maske, şnorkel ve palet Kullanarak sualtını gözlemlemekteyim.
  Tüple dalış yapmayı arzu etmekteyim.
  Aktivitenizle ilgili ne yapmam gerektiği
  Konusunda bilgi vermenizi rica ederim
  İyi günler

Bir Cevap Yazın