19 – 26 Mayis ’18 Klasik Kuzey Kizildeniz Safari

19 – 26 Mayis Kızıldeniz Safari

Bölge KUZEY SAFARİ / HURGHADA / MISIR
Konaklama LİVEBOARD ( TEKNE KONAKLAMA )
Ulaşım UÇAK ( TÜRK HAVA YOLLARI)
Tur Tarihi 18.05.2018 – 26.05.2018
Tur Konsepti HERŞEY DAHİL

* Herşey Dahil Tur Fiyatı : 1.150 €

18 Mayıs’- 26 Mayıs’18 THY Ayricaligi ile Kuzey Kizildeniz Safari Hersey Dahil Fiyat 1.150 Euro

Kızıldeniz en güzel mevsiminde muhteşem dalışlar yapmak için yola çıkıyoruz.THY Ayricaligi ile Direkt Uçuş, 7 Gün 24 Dalış ,Lüx teknelerimizde 7 Gece Tam Pansiyon Konaklama,Bütün Dalışlarda ücretsiz Full NİTROX, Herşey Dahil fiyat politikamız ile HİÇBİR Ekstra Ücret ödeme talep edilmiyecek olan bu muhteşem yolculuğumuzun bir parçası olduğunuz için pişmanlık duymayacaksınız.

 Kızıldeniz Kuzey Safari, Birbirinden güzel Kızıldeniz dalış noktaları bu safari ile bir araya geliyor. Macera tutkunları için kaçırılmayacak fırsat.

 Kızıldeniz  Kuzey Safari’de Sizi Neler Bekliyor?

Kızıldeniz  Kuzey Safari dalış turu boyunca, öyle eşsiz deniz canlıları ile tanışacaksınız ve onları doğal ortamında inceleme fırsatı bulacaksınız ki, kendinizi bu büyünün akışına bırakmamanız mümkün değil. Bir gün yunuslar ile birlikte yüzerken, bir gün batık bir geminin tarihine yolculuk edeceksiniz. Mısır’ın Kızıldeniz turlarında başlangıç noktası kabul edilen Hurghada kentinden hareketle başlayacak olan turumuzda hem resif dalışları yapacak, renkli mercanların arasında yüzeceksiniz hem de batık dalışları  ile tarihe yolculuk edeceksiniz.

Turumuz  HERŞEY DAHİL konseptinde hazırlanmış olup sizden hiçbir ek ödeme talep edilmeyecektir. Kızıldeniz Kuzey Safari adını verdiğimiz bu rotaya THY güvencesi ile uçacaksınız. Hem ülkemizin, hem de Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi olma özelliğine sahip olan şirket, size son derece konforlu bir yolculuk sağlayacak. THY yolculuğunun ardından, ortalama 20 dakika sürecek olan kara yolculuğu ile limana ulaşım sağlanacaktır. Ardından ise konaklama da yapacağınız tekneye ulaşacak ve zaman kaybetmeksizin maviliğe doğru yol alacaksınız. Hayatınızın en özel deneyimlerinden biri olacağına hiç şüphe yok. Çünkü dünyanın farklı yerlerindeki dalış noktaları ile kıyaslandığında Kızıldeniz öyle bir cennet ki, burada dalış anlamında enteresan derece bir zenginlik söz konusu.

Kızıldeniz’de unutulmaz bir dalış turu gerçekleştirip, THY kalitesi ve her şey dâhil fiyatları yakalamak isterseniz, siz de geç kalmadan yerinizi ayırtın. Kesinlikle bu muhteşem yolculuğun bir parçası olduğunuz için pişmanlık duymayacaksınız.

Rota Standartları Neleri Gerektiriyor ?

Tüm sertifika düzeyindeki katılımcılar tura katılabilirler. Yapacakları dalışlar sertifika düzeyine göre düzenlenmektedir.Bu rotada turlara katılan tüm katılımcılarımız da dalışlar sırasında S.O.S şamandırası veya Deko şamandırası, Dalış Bilgisayarı  bulundurulması zorunludur.

 • Toplamda planladığımız turumuzda 24 dalış yapacağız hava ve Deniz koşullarına göre bu sayıda değişiklik olabilmektedir.Ayrıca 1 yıldız (openwater) dalıcılar gece dalışlarına katılamayacaklardır.

Not: Gece Dalışı Sertifikası olmayan katılımcılarımıza turumuza özel %15 indirimle gece dalışı uzmanlık eğitimi imkanı bulunmaktadır.

 • Tüm yapacağımız dalışlar NİTROX ile yapılacaktır.Sertifikası olmayan katılımcılarımıza teknede NİTROX egitimi verilecek fakat sertifikalandırılmayacaktır.
 • Not :Sertifikası olmayan katılımcılarımıza özel %15 indirimli NİTROX uzmanlık eğitimi imkanı bulunmaktadır.

Görülebilecek Canlılar Nelerdir ?

Kızıldeniz Tekne Konaklamalı Kuzey Safari turunda, dalış esnasında karşılaşılabilecek başlıca canlılar, Kızıldeniz’in muhteşem renkli mercan bahçeleri, Anemonlar(Anemon), Napolyon Balığı (Napoleon Fish) ,Mürenler(Murena) ,Yunuslar (Dolphin) ,Deniz Kaplumbağaları (Turtle) ,Aslan Balığı(Lion Fish) ,Sitring Rays (İri Vatos) ,Eagle Rays(Kartal Başlı Vatos) zaman zaman da Gri Resif Köpekbalığı (Grey Reef Sharks) ,Siyah Uçlu Kayalık Köpekbalığı(Blacktip Reef Shark) Beyaz Uçlu Kayalık Köpekbalığı(White Tip Sharks) görülebilmektedir.

 Rotamız ,

Turumuzun başlangıç ve bitiş noktası Hurghada’dır.Tüm sertifika düzeyindeki katılımcılar tura katılabilirler. Yapacakları dalışlar sertifika düzeyine göre düzenlenmektedir.Bu rotada turlara katılan tüm katılımcılarımız da dalışlar sırasında S.O.S şamandırası veya Deko şamandırası, Dalış Bilgisayarı bulundurulması zorunludur.

Kızıldeniz Klasik Kuzey Safari programı Ulusal koruma alanı olan Ras Muhammed, Tiran Adaları, Kingston batığı ve dünyanın en meşhur hikayesi ile dalıcıları mutlu eden Thistlegorm Batığı ardından Gubal adalarının eşsiz sualtı güzellikleri ve son olarakta Hurghada reeflerini kapsamaktadır.

 Rota Değişikliği Nedir?

Rotamız örnek bir rota olup hava, seyir, tekne v.b. durumlarda dalış noktaları ve rota değişikliği bildirim yapılmadan elde olmayan sebeplerden değişebilmektedir..Mevcut iklim ve hava koşulları, dalış rotanızda değişikliklere sebep olabilse de, ortalama olarak günde 3-4 dalış gerçekleştirecek ve adeta sualtı dünyasının bir parçası haline geleceksiniz Turun satın alınması ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır.

NOT :Turumuzda Dalıcılar kendi ekipmanlarını getirmek zorundadır
Ekipmanı eksik olan misafirlerimize ücreti karşılıgında(Full Ekipman Kirası günlük 30 Euro ) tekneden kiralama yapılabilmektedir.

Tura gitmeden önce eksik malzemelerinizi bildirmenizi rica ederiz.

*Tüm dalıcıların dalış bilgisayarı ve işaret şamandırası bulundurması zorunludur.*

Teknemizin Teknik Özelikleri

 • Yapım yılı: 2010
 • Liman:Hurghada
 • Boyutlar: uzunluk 37 mt – Genişlik 8,5 mt
 • Tekne mataryel: Ağaç
 • Tekne modeli: 6 mm paslanmaz çelik ile kaplanmış polimer kaplama
 • Kat sayısı: -1.Kat 12 kabinin bulunduğu kabin deck /  2.Kat; Restoran ve dalış platformunun bulunduğu platform deck / salon ve oturma alanlarının bulunduğu high deck /güneşlenme alanlarının bulunduğu sun deck.
 • Toplam yolcu: 26
 • Tekne Personel : 10 kişi
 • Kabin içi bulunanlar:  tüm kabinlerde mini buzdolabı, klima, wc
 • Motor: iki adet Mercedes marka 1150 hp beygir
 • Jenarötör: iki adet deaewoo by 120 kw
 • Komprasör: iki adet paramına dk 250 lt.
 • Nitrox: evet
 • Trimix: evet
 • Restorant: plazma tv, müzik sistemi dvd player
 • Oksijen tankı: evet 21 adet
 • Zodiak: iki adet 25 hp
 • Güvenlik gereçleri: yangın, güvenlik sistemi ve her odada can yeleği
 • Tatlı su: 2 adet 26 ton su tankı 1 denizden tatlı su çeviricisi 1 ton / gün
 • Seyir ve güvenlik:  vhf radio, dcs, gps, radar, echo depth, haberleşme

TEKNE FOTOĞRAFLARIMIZ

Fiyata Dahil Olan Hizmetler ve Ücret

THY ile İstanbul-Hurghada-İstanbul, Direkt gidiş dönüş uçak bileti
Lüks teknede herşey dahil tam pansiyon konaklama (alkollü içecekler hariç.)
Teknemizde tüm yiyecekler,içecekler,ikramlar,su,kahve ve çaylar
Güvenliğin en önemli göstergesi olan her dalış ta NİTROX tüpleri kullanımı
Tekne personeline sizin adınıza verilen bahşişler
Mısır vize ücreti
Tüm transferler
Tüm vergiler
TÜRSAB seyahat – sağlık sigortası
Dalış bölgesine yapılacak tüm transferler
Havaalanı karşılama ve transfer hizmetleri
Milli park ve Liman ücretleri
Çeken yerlerde Wİ-Fİ erişimi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı
Tüm alkollü içecekler (teknede alkollü içecek satılmamaktadır)
Kişisel harcamalarınız
Eksik ekipman kirası

 • Belirtilen ücretler dışında hiçbir sürpriz ödemeyle karşılaşmayacaksınız.
Tarih Açıklama
18.05.2018 Cuma Saat 23:30 ‘ da  İstanbul Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş katında bulunan  TURKİSH DIVERS standın da yetkilileri ile buluşma.
1.Gün-19.05.2018 Cumartesi Saat 01:30 THY TK702 İstanbul – Hurghada direkt uçuşu ile saat 03:45’da Hurghada’da oluyoruz. Hava limanındaki işlemler tamamlandıktan sonra TURKİSH DIVERS Hurghada yetkilileri tarafından karşılanıyoruz. Bizleri bekleyen lüks otobüsler ile teknemizin bağlı bulunduğu marinaya transferiniz gerçekleştiriliyor. Yolculuk süresi 20 dakika. Ekipmanların yerleştirilmesi ve dinlenmenin ardından,teknemizde her şey dahil konaklama 2 Gündüz 1 Gece dalışı.
2.Gün-20.05.2018 Pazar Teknemizde her şey dahil konaklama. 3 Gündüz dalışı, 1 Gece dalışı.
3.Gün-21.05.2018 Pazartesi Teknemizde her şey dahil konaklama. 3 Gündüz dalışı, 1 Gece dalışı.
4.Gün-22.05.2018 Salı Teknemizde her şey dahil konaklama. 3 Gündüz dalışı, 1 Gece dalışı.
5.Gün-23.05.2018 Çarşamba Teknemizde her şey dahil konaklama. 3 Gündüz, 1 Gece dalışı.
6.Gün 24.05.2018 Perşembe Teknemizde her şey dahil konaklama. 3 Gündüz ,1 Gece dalışı.
7.Gün 25.05.2018 Cuma Sabah erken 1 Dalış ,ekipmanların yıkanması kurutulması,Teknenin limana bağlanması ve serbest zaman.
8.Gün 26.05.2018 Cumartesi Saat 04:10 ‘da THY ‘nin TK703 Hurghada – İstanbul direkt uçuşu ile 06:30’da turumuzu tamamlıyoruz.

GENEL ŞARTLAR VE UYARILAR

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Katılmayı düşünenler Mısır vizesi başvurusu için en kısa zamanda acentemiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.
Tur ücretleri günlük kur üzerinden hesaplanmaktadır. (http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml)
Fiyatlar bugünkü uçak fiyatlarına göre hesaplanmış olup, rezervasyon anında uçak fiyatı artışları müşteriye yansıtılacaktır.

Turumuzun içinde tüp, ağırlık kemeri ve ağırlıklar dalış merkezi tarafından karşılanacaktır. Bunun dışındaki tüm SCUBA ekipmanları kendinizin olmalıdır. Kendinize ait ekipmanlarınız yok ise lütfen kiralamak için acentemiz ile irtibata geçin.

Dalışlara katılabilmek için OWD veya 1 yıldız dalıcı olma şartı vardır.
Sertifikası olmayan katılımcılar discovery dalış yapabilir fakat günde 1 dalış (max 6 mt.) sınırı vardır.

VİZE
Vize için tura gitmeden konsolosluktan vize alınması gerekmekte. Pasaportunuzda ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay süre olması gerekiyor. Vize işlemleri için pasaportunuzun bilgi yüzünün kopyası, pasaportunuzun aslı, 3 adet beyaz fonda biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Pasaportun konsoloslukta kalış süresi 3 -4 hafta arasında olabilmektedir.
Önemli: Pasaportta ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay süre olması gerekiyor.
NOT: Yaptığımız tüm paket turlarda tüm yolcularımızı (TURSER) TURING SİGORTA ile sigortalıyoruz. Bu sigortanın bedeli ilan ettiğimiz ve ödediğiniz paket tur bedeline dahildir ve sizden ayrıca talep edilemez.
* Turumuz aynı zamanda eğitimlerini tamamlamak isteyen öğrencilerimiz için de uygundur.
** Dalıcılar kişisel nedenlerle tekne hareketini kaçırması ve dalışlarını yapamaması durumunda ücret iadesi yoktur.
*** Tura iki hafta kala iptal edilen rezervasyonlarda ücret iadesi yapılamamaktadır.

TURUMUZ İSTANBUL YEDİTEPE TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI A – 4343 ve TUANA DALIŞ MERKEZİ (SİCİL NO : 794 ) GÜVENCESİ İLE YAPILMAKTADIR.

Paket Tur Bilgilendirme Broşürü

Tur katılımcısı ve İSTANBUL YEDİTEPE TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI tarafından tura katılacak tüm misafirlerimize 28.11.2013 Tarih 28835 Sayılı Resmi Gazete – Tüketicinin Korunması Hakkında 6502 sayılı kanunun emrettiği Madde 51 de yer alan paket tur sözleşmeleri ön bilgilendirme amaçlı broşür tüm turlarımızda açıkça belirtilmiştir.

Tur katılımcısı ve İSTANBUL YEDİTEPE TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI arasında imzalanması gereken ve kanuni zorunluluk olan, Tüketiciyi Koruma Yasası’na istinaden hazırlanmış Paket Tur Sözleşmesini indirdikten sonra gerekli yerleri doldurup, imzalayın.

Paket Tur Sözleşmesi

Kütahya Çizelgesi

Bu çizelge Tüketiciyi Koruma Yasası gereği TURKISH DİVERS tarafından siz katılımcılarımıza verilmesi gereken kanuni bir zorunluluktur. Tüketiciyi Koruma Yasası’na istinaden hazırlanmış Kütahya Çizelgesini lütfen bilgisayarınıza indirin ve inceleyin.

Kütahya Çizelgesi

Mısır Konsolosluğu Vize Formu

Aşağıdaki Mısır Vize Başvuru Formunu indirdikten sonra 2 sayfa olan formu arkalı önlü olacak şekilde yazıcıdan çıkartın. Arkalı önlü tek sayfa olan formun gerekli yerlerini doldurun ve imzalayın ve aşağıdaki evrakları da ekleyerek en kısa zamanda şirket merkezimize kargo ile gönderiniz.

2 Adet beyaz fona çekilmiş olan vesikalık fotoğrafınız

Nüfus kağıdınızın Fotokopisi

Seyahat tarihinde en az 6 ay geçerli pasaportunuzun aslı
Yeşil pasaport ve Gri (Hizmet) pasaportları için Mısır’a girişte vizeye gerek yoktur.

Mısır Konsolosluğu vize işlemleri en fazla 45 gün sürmektedir. Bu nedenle tüm başvuru evraklarının en kısa sürede gönderilmesi gerekmektedir.

Mısır vize Başvuru formu

GİDİŞ ;

18 Mayıs 2018 Cuma Akşamı saat 23:30 da Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde sizlere eşlik edecek rehberlerimizle buluşuyoruz.Valiz ve Pasaport işlemlerimizin ardından uçak saatine kadar serbest zaman.

Gidiş  / Kalkış: 19 Mayıs Cumartesi TK702 Saat : 01.30 ISTANBUL (IST) (Atatürk Havalimanı)

Varış: 19 Mayıs Cumartesi TK702 Saat : 03.15  HURGADA  (HRG)

*** Uçuş Süresi : 2 Saat 45 Dakika dır.

DÖNÜŞ ;

27 Mayıs 2018 saat 04:10 da hareket edecek uçağımıza ulaşmak için Tekne yada otelden 01:30 da hareket edip Hurgada uluslararası havalimanına ulaşacağız.Türk Havayollarının TK703 sefer sayılı uçağıyla yaklaşık 2 saat 50 dakika uçuşun ardından İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşacağız ve turumuzun sonu.

Dönüş Kalkış : 27 Mayıs Pazar TK703 Saat : 04.10 HURGADA  (HRG)

Varış: 27 Mayıs Pazar TK703 Saat : 08.00 ISTANBUL (IST) (Atatürk Havalimanı)

*** Uçuş Süresi : 2 Saat 50 Dakika dır.

TURKISH DIVERS  / TUANA DALIŞ MERKEZİ

Bahçeşehir 1.Kısım Mah. Ispartakule Cad. Vaditepe 4.Kısım K-6 Blok
Bahçeşehir/İSTANBUL

Tel : +90 505 472 6863

 

Volkan Kiracı

Dalış Turları Organizasyon Sorumlusu

Tel : 0535 323 35 26

Email: turkishdivers@gmail.com

 

Koray ÖZCEVİZ

PADI Dalis Eğitmeni

Tel : 0505 472 68 63

Email: turkishdivers@gmail.com

 

Samuray KALKAN

Dalış Turları ve Müsteri Hizmetleri

Tel : 0546 721 21 27

Email: turkishdivers@gmail.com

 

Fatih ÖZÇİL

SSI Dalış Eğitmeni

Tel : 0553 106 51 27

Email: turkishdivers@gmail.com

 

Anıl Selçuk ÖNDER

CMAS * ve SSI Dalış Eğitmeni

Tel: 0531 379 40 68

Email: turkishdivers@gmail.com